Ebiznes czyli biznes i Internet. Emarketing, esprzedaż, emailing … – obserwacje, pomysły i porady.

Dywagacje i uwagi na temat wykorzystania Internetu w biznesie. Ebiznes – co to jest, jak to robić, jak zarobić, w czym i czym to robić.

Test strony na różnych przeglądarkach

Dodano | Październik 15, 2009 | 4 Komentarzy

{lang: 'pl'}

Kiedyś na świecie istniała jedna przeglądarka, potem kilka a teraz mamy ich całkiem spore stadko. Rodzaje, wersje itd… oczywiście są takie, które mają pozycje wiodące, ale nigdy 100% pokrycia zainteresowania użytkowników.

Różnorodność powoduje problem dla wszystkich, którzy tworzą i publikują strony. Coś co wygląda dobrze w IE nie musi tak wyglądać w FF albo w Chrome.

Co możemy z tym zrobi? Chyba tylko jedno – testować. Tylko czy chcemy instalować u siebie wszystkie (albo przynajmniej najbardziej popularne przeglądarki? Ja osobiście tego nie chcę, co więcej nie wyobrażam sobie testów dla kilku wersji tej samej przeglądarki… Jest sposób, który pozwala uniknąć tej komplikacji a jednocześnie pozwala na testy wyglądu naszej strony (podstrony) dla wielu przeglądarek. A co ciekawsze korzystanie z tego sposobu jest bezpłatne.

Serwis oferujący testy stron dla różnych przeglądarek jest dostępny tutaj.

{lang: 'pl'}

Brak powiązanych wpisów.

Komentarze4 Komentarzy to “Test strony na różnych przeglądarkach”

 1. Jak testować (mini)strony ...
  Październik 15th, 2009 @ 12:23 pm

  [...] tej samej przeglądarki (np. IE). We wpisie, który popełniłem na innym blogu i dostępnym tutaj można znaleźć krótkie info o narzędziu, które pozwala (bezpłatnie) obejrzeć naszą [...]

 2. AdAm
  Marzec 2nd, 2010 @ 14:04 pm

  Główne zajęcie każdego webdesignera to testowanie, testowanie i jeszcze raz testowanie… a na koniec i tak okazuje się że w IE jest zupełnie inaczej niż w pozostałych przeglądarkach :(

 3. Paweł Landzberg
  Lipiec 22nd, 2010 @ 14:17 pm

  Czasem korzystam z tego serwisu, ale generalnie staram się, aby strony dobrze działały w najpopularniejszych przeglądarkach – nie ma co się szarpać na kilka wejść z niszowych przeglądarek. Najlepiej sprawdzić popularność wyszukiwarek na stronie:
  http://www.ranking.pl/pl/rankings/web-browsers.html

  Oczywiście najgorsze problemy są z IE – ta przeglądarka to koszmar.

  Pozdrawiam
  Paweł Landzberg

 4. Tomek
  Lipiec 25th, 2010 @ 21:51 pm

  @Paweł
  Zgoda – warto skupiać się na najbardziej popularnych. Moim zdaniem nie wyklucza to stosowania narzędzi do testów. W końcu można swoje zainteresowanie skupić na właśnie tych wybranych rodzajach przeglądarek.
  Dzięki za przydatny link.


 • Najnowsze komentarze