{lang: 'pl'}

Mam świetny pomysł na biznes

Pewnie masz świetny pomysł? To fantastycznie. Jestem przekonany, że masz takich pomysłów co najmniej kilka lub kilkanaście.

NaszaKlasa, Facebook, Allegro przecież miałem je w głowie. Tylko odrobinę się spóźniłem, zbrakło mi czasu, a może ochoty. W końcu przyjdzie moja kolej, już za chwilkę.

Ile razy tak myślisz? Jak często masz takie świetne pomysły biznesowe? Odpowiedz sam sobie.

To jednak nie koniec. Odpowiedz także na kolejne pytanie: ile z tego zostało przez Ciebie zrealizowane?

Miliarderów i milionerów jest nieskończenie wiele. W głowach, na kartkach, w plikach. W rzeczywistości jest ich dużo, dużo mniej. Dlaczego? Właśnie dlatego, że są nimi tylko ‚na papierze’. To takie proste przecież jest. Takie bez wysiłku prawie.

Mam świetny pomysł na e-biznes to zdecydowanie za mało.

Ucz się i zdobywaj wiedzę

Byłeś na fantastycznym szkoleniu. Prowadzący w doskonały sposób opowiadał o swoich ideach. Każdy por Twojego ciała, każda szara komórka z łatwością chłonęła tę wiedzę.

Za tydzień pojadę na kolejne seminarium. Miejsce już opłacone.

Gówno Ci to da za przeproszeniem, jeżeli tylko będziesz chłonąć informacje. Nawet jeżeli przeczytasz sto tysięcy książek, wysłuchasz dwudziestu pięciu setek godzin podcastów i obejrzysz setki video.

Działaj

Ora et labora. Módl się i pracuj. To słowa św. Benedykta. Bardzo mądre, nawet dla osób niewierzących, a umiejących czytać.

Myśl i pracuj. Codziennie, wytrwale i mozolnie.

Działanie jest w ebiznesie nawet ważniejsze niż sam pomysł. Dopiero razem dają sukces.

Brak wiedzy nie jest przeszkodą bo wiedzę można zdobywać codziennie zbierając swoje doświadczenia. Dobre i złe, porażki i wygrane bitwy.

Przede wszystkim działanie.

Kaizen to japońska (w każdym razie dalekowschodnia) idea, która opiera się na przekonaniu, że należy powoli ale cały czas piąć się do góry. Małymi krokami, ale nieustannie. Lepiej poprawiać coś o 1% dziennie i co dzień, niż raz 20%.

To trochę tak, jak z nawracaniem. Nie da się nawrócić, można się natomiast nawracać. Wciąż na nowo.

{lang: 'pl'}